Premiér: Máme prvú verziu programového vyhlásenia, prejde finančným ohodnotením

Bratislava 9. novembra (TASR) - Vláda má svoju prvú verziu programového vyhlásenia. Musí ešte prejsť finančným ohodnotením. Uviedol to premiér Robert Fico (Smer-SD). Koaličných partnerov požiadal o súčinnosť, aby o programovom vyhlásení mohli na vláde rokovať v utorok (14. 11.). Parlament by sa tak ním mohol zaoberať v stredu a štvrtok (15. - 16. 11.).

"Povinnosťou vlády je, v zmysle Ústavy SR, predložiť svoj program a požiadať Národnú radu SR o dôveru v lehote 30 dní od momentu, keď je vláda vymenovaná. Takže stále je dostatočné množstvo priestoru," pripomenul Fico.

Zároveň podotkol, že pred vládou je ešte príprava rozpočtu na budúci rok. "Preto by sme boli radi, keby táto etapa etablovania vlády bola za nami čo najrýchlejšie a mohli sme robiť politické odborné rokovania vo veci rozpočtu. Verím, že tam nájdeme spoločnú reč," skonštatoval predseda vlády.

Koaličným partnerom poďakoval za efektívnu spoluprácu pri tvorbe programového vyhlásenia vlády. Fico poukázal, že dokument nebude taký "štíhly", ako predpokladal. Rezorty totiž podľa neho považovali za správne ísť podrobnejšie do niektorých programových cieľov. "Myslím, že to bude dobrá ponuka pre Slovensko. Ponuka, ktorá nás môže posunúť ďalej," uviedol.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.