Prezidentka odobrila zákon o komplexnom dobudovaní a úprave CISŠS

Bratislava 2. mája (TASR) - Centrálny informačný systém štátnej služby (CISŠS) sa komplexne dobuduje a upraví na základe samostatného zákona. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok podpísala zákon o CISŠS, ktorým sa dopĺňa aj zákon o štátnej službe. TASR tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Úrad vlády (ÚV) SR ako predkladateľ materiálu pripomenul, že v súčasnosti je spustená pilotná prevádzka časti CISŠS, pôvodne rátajúca s postupným zaraďovaním ďalších častí.

"Systém je potrebné dobudovať, pričom je potrebné zohľadniť skúsenosti z aplikačnej praxe i legislatívne zmeny," uvádza ÚV. "Modifikácia existujúceho právneho rámca je jednou zo základných podmienok dosiahnutia plnej funkčnosti a spustenia komplexnej prevádzky centrálneho informačného systému," dodal.

Podľa právnej úpravy bude centrálny informačný systém naďalej informačným systémom verejnej správy a jeho správcom bude ÚV SR. Centrálny informačný systém bude rozdelený na verejný a interný portál. Interný portál bude ďalej rozdelený na moduly a registre.

"Rozširuje sa pôvodný obsah systému, rozsah funkcionalít a služieb. Upravuje sa prístup a poskytovanie údajov do centrálneho informačného systému," dodal predkladateľ.

Účinnosť nová legislatíva nadobudne od 1. júna.