Prezidentka oznámi postup týkajúci sa novely Trestného zákona v piatok

Bratislava 15. februára (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová oznámi svoj ďalší postup týkajúci sa novely Trestného zákona v piatok (16. 2.). Vyplýva to z jej štvrtkového vyjadrenia.

"Novela mi bola doručená až v stredu (14. 2.), to znamená po šiestich dňoch od schválenia v parlamente, v popoludňajších alebo v podvečerných hodinách. Svoje stanovisko, teda rozhodnutie k tejto veci zaujmem, oznámim zajtra vo svojom vyhlásení," poznamenala.

Hlava štátu po schválení novely v parlamente avizovala, že zváži všetky ďalšie možnosti svojho postupu, aby nenadobudla účinnosť. Jej prijatie označila za zlú správu pre Slovensko a všetkých jeho občanov.

Novelu Trestného zákona z dielne rezortu spravodlivosti schválili poslanci Národnej rady SR minulý týždeň. Legislatíva počíta so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry. Má takisto dôjsť k viacerým zmenám pri trestných sadzbách, hraniciach škôd pri majetkovej trestnej činnosti aj k úprave premlčacích lehôt. Parlament o novele rokoval v skrátenom legislatívnom konaní.