Prezidentka poďakovala odchádzajúcej vláde za ochotu ísť do verejnej služby

Bratislava 24. októbra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová poďakovala členom odchádzajúcej vlády odborníkov za odhodlanie, odvahu a ochotu ísť do verejnej služby. Tiež za profesionalitu a príspevok k zlepšeniu politickej kultúry a komunikácie.

Premiéra Ľudovíta Ódora a ministrov odchádzajúcej vlády prijala hlava štátu v utorok popoludní v Prezidentskom paláci. "Predstavovali ste vládu odborníkov, nie reprezentantov politických strán, čo sa veľakrát ukázalo skôr v kritike v parlamente než vo vašej podpore," povedala.

Zdôraznila, že úlohou vlády bolo upokojenie situácie a dosiahnutie míľnikov, ktoré si stanovila v programovom vyhlásení. Premiérovi poďakovala za konštruktívnu spoluprácu. "Tak osobitú kombináciu odbornosti a humoru som ešte nestretla," podotkla prezidentka.

Premiér vyzdvihol tímový duch vlády odborníkov. "Rád by som sa poďakoval za spoluprácu a úsilie vyvinuté v prospech ľudí na Slovensku," povedal.

Prezidentka vymenuje v stredu (25. 10.) popoludní novú vládu Roberta Fica (Smer-SD). Členov nominovali koaličné strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe fotoreportáž a zvukový záznam.