Prezidentka sa poďakovala zložkám za monitorovanie situácie po zemetrasení

Bratislava 10. októbra (TASR) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa poďakovala pohotovostným zložkám a tímom, ktoré od pondelka (9. 10.) večera monitorovali situáciu a možné problémy a riziká v súvislosti so zemetrasením, ktoré zasiahlo východné Slovensko.

"Pre časť ľudí môže byť aj náprava menej závažných škôd na domoch a bytoch komplikovanejšia a náročnejšia a veľmi ma mrzí, že sa ocitli v tejto situácii. Ďakujem pohotovostným zložkám a tímom, ktoré od včera večera monitorovali situáciu a možné problémy a riziká," napísala hlava štátu na sociálnej sieti.

Zemetrasenie malo mať silu 4,9 lokálneho magnitúda. Bolo v hĺbke 17,8 kilometra. Epicentrum sa malo nachádzať v katastri obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou. Otrasy bolo cítiť na viacerých miestach v Prešovskom a Košickom kraji. Niektorí evidujú popukané steny, popadanú omietku, porozbíjané obrazy, zrkadlá zo stien či vázy. Mimoriadne situácie z dôvodu poškodenia domov počas zemetrasenia vyhlásili v obciach Holčíkovce a Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou a Kolbovce v okrese Stropkov. Zranenia nie sú nahlásené.