Prieskum: Voľby by v júli vyhral Smer-SD, nasledujú PS a Hlas-SD

Bratislava 24. júla (TASR) - Voľby do Národnej rady (NR) SR by v júli vyhral Smer-SD so ziskom 19,4 percenta. Nasledovali by Progresívne Slovensko (15,9 percenta) a Hlas-SD (14,9 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N. Zdôrazňujú, že nejde o predpoveď výsledku volieb, ale o momentálny obraz nálad voličov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Republika (8,6 percenta) a tiež koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanský únia (7,1 percenta). Zastúpenie v NR SR by mali aj Sme rodina (6,4 percenta), KDH (5,9 percenta), SaS (päť percent) a SNS (päť percent).

Pred bránami parlamentu by ostali Aliancia (3,5 percenta), ĽSNS (2,6 percenta) aj Demokrati (2,1 percenta). Ostatné strany by získali pod dve percentá hlasov.

Podľa výsledkov by Smer-SD získal v parlamente 33 kresiel. Progresívne Slovensko 27. Hlas-SD by mal 25 poslaneckých mandátov, Republika 15. Koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia by obsadila 12 kresiel. Hnutie Sme rodina by malo 11 mandátov, KDH desať, SaS deväť a SNS osem.