R. Fico informoval o prerozdelení ministerstiev, mená zatiaľ neprezradil

Bratislava 16. októbra (TASR) - Predseda Smeru-SD Robert Fico po podpise koaličnej dohody informoval o prerozdelení jednotlivých ministerstiev. Mená zatiaľ nepovedal. Po zasadnutí orgánov koaličných strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS ich chce najprv oznámiť prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Premiérsky post má zastávať nominant Smeru-SD. Smer-SD má obsadiť ministerstvá spravodlivosti, dopravy, financií, zahraničných vecí, obrany a tiež pôdohospodárstva.

Hlasu-SD majú patriť posty ministrov vnútra, hospodárstva, zdravotníctva a tiež ministra investícií a regionálneho rozvoja a ministra práce a školstva. Rovnako má obsadiť post podpredsedu vlády pre plán obnovy a odolnosti.

SNS bude nominovať ministra životného prostredia a kultúry. Národniarom má patriť aj post šéfa nového ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré sa zriadi od 1. januára 2024.

Fico priblížil, že vo vláde budú po menovaní traja podpredsedovia vlády. Každej koaličnej strane podľa jeho slov prináleží funkcia jedného.

Potvrdil, že predsedom Národnej rady (NR) SR má byť nominant Hlasu-SD. Koaličné strany nominujú aj podpredsedov, jedného má navrhnúť opozícia. Do toho koalícia hovoriť nemieni.