Šaľa: Tvorivé dielne priblížia výrobu hračiek, keramiky a modrotlače

Šaľa 1. augusta (TASR) - Výrobu hračiek, keramiky i techniku modrotlače si môžu vyskúšať účastníci workshopov s názvom Cesty k remeslu. V spolupráci s Kultúrnym strediskom Večierka v Šali a Gazdovským dvorom v Novej Vsi nad Žitavou ich organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre.

Ako pripomenuli organizátori, remeselné tvorivé dielne sú určené pre deti a mládež. "Každá remeselná dielnička bude obohatená o krátku prednášku z histórie a súčasnosti remesla. Našou snahou je priblížiť deťom a mládeži remeselné techniky našich predkov a takto prehlbovať ich vzťah ku kultúrnemu dedičstvu, rozvíjať ich manuálne zručnosti a vytvárať priestor na zmysluplné trávenie voľného času počas prázdnin," informovalo KOS.

Workshopy sa budú v priestoroch Kultúrneho strediska Večierka v Šali konať v utorok, keď si ich účastníci vyskúšajú výrobu Keramiky a 2. augusta, keď si osvoja techniku modrotlače. "Na Gazdovskom dvore v Novej Vsi nad Žitavou sa s hračkárstvom, modrotlačou a keramikou zoznámia účastníci dielní 7., 8. a 9. augusta," doplnili organizátori.