SaS: R. Ficovi nejde o Slovensko, ale o upratanie "svojich ľudí"

Bratislava 26. októbra (TASR) - Vymenovanie viacerých štátnych tajomníkov je dôkazom toho, že premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) nejde o Slovensko, ale o upratanie "svojich ľudí". Tvrdí to opozičná SaS. Ficova vláda podľa strany nominovala na vysoké pozície neprijateľných kandidátov.

"Vymenovanie viacerých štátnych tajomníkov je dôkazom toho, že Robertovi Ficovi nejde o Slovensko. Inak by sa v žiadnom prípade nestali štátnymi tajomníkmi otec a syn Kuffovci. Kuffovci stáli pred súdom za fyzické napadnutie farmára a za nebezpečné vyhrážanie. Títo ľudia nemajú nič spoločné s kultúrou a ani s ochranou životného prostredia," uviedol v stanovisku SaS predseda poslaneckého klubu strany Branislav Gröhling.

Šéfka parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby Mária Kolíková (SaS) považuje za pochybnú nomináciu na post štátneho tajomníka syna Tibora Gašpara. "Pavol Gašpar bol predsa obvinený za navádzanie na krivú výpoveď. Jeho vymenovanie za štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti považujem za rezignáciu čo len predstierať, že ide o záujmy Slovenska," skonštatovala.

Premiér vo štvrtok zdôraznil, že nemal dôvod spochybňovať nominácie ministrov na posty jednotlivých štátnych tajomníkov. Reagoval tak na otázky o ich odbornosti a trestných stíhaniach. Pripomenul koaličnú dohodu, podľa ktorej si strany nebudú medzi sebou kádrovať a vetovať personálne návrhy.