Slovenskí europoslanci odmietli výroky Szijjártóa o postupe slovenskej polície

Brusel/Bratislava 14. augusta (TASR) - Osem slovenských europoslancov odmietlo výroky maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa o postupe slovenskej polície. Poslali mu oficiálny list, ktorý inicioval europoslanec Ivan Štefanec. Informuje o tom spravodajca TASR.

Štefanec v liste šéfovi maďarskej diplomacie pripomenul, že v demokratických krajinách policajné orgány konajú bez politických zásahov. "Sme presvedčení, že boj proti korupcii je dôležitý na všetkých úrovniach spoločnosti a orgány činné v trestnom konaní v ňom zohrávajú nezastupiteľnú úlohu. Záleží nám na dôslednom uplatňovaní rovnakých pravidiel pre všetkých v každom čase," uviedol.

Štefanec a ďalší slovenskí europoslanci Szijjártóa upozornili, že jeho vyjadrenia neprispievajú k želaným dobrým susedským vzťahom. "Dobré vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte a dodržiavaní pravidiel," odkázali okrem Štefanca do Budapešti aj Vladimír Bilčík, Martin Hojsík, Eugen Jurzyca, Miriam Lexmann, Peter Pollák, Michal Šimečka a Michal Wiezik.

Szijjártó cez víkend vyhlásil, že na celom svete vrátane Slovenska sa uskutočňuje stíhanie politikov, ktorí sú v opozícii voči "medzinárodnému liberálnemu mainstreamu a odvážne zastávajú národné záujmy".