Smer-SD podal návrh na mimoriadnu schôdzu parlamentu k hranici SR s Maďarskom

Bratislava 13. septembra (TASR) - Strana Smer-SD podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR k zavedeniu kontrol na slovensko-maďarskej hranici. Návrh podporili aj niektorí nezaradení poslanci. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informoval člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák.

"Žiadame, aby vláda nariadila dočasné obnovenie kontroly hraníc SR s Maďarskom v rozsahu a spôsobom zabraňujúcim prechodu nelegálnych migrantov cez túto vnútornú hranicu a na tento účel zabezpečila dostatočné sily a prostriedky príslušných útvarov Policajného zboru a Ozbrojených síl SR," zdôraznil Kaliňák.

Kritizoval policajného prezidenta Štefana Hamrana, podľa ktorého nemožno hermeticky uzavrieť hranicu s Maďarskom, keďže na to polícia nemá personál a ani technické zabezpečenie.

Podľa Kaliňáka polícia odmieta začať chrániť SR pred nelegálnou migráciou. "Táto situácia sa dá upratať v priebehu niekoľkých dní," dodal. Ďalej hovoril o naplnení niektorých znakov trestných činov marenia úlohy verejného činiteľa, "čomu sa povenujeme aj v príslušnom podaní".

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.