SNS nepovedala,či ponúkne iné meno do vedenia MŽP, avizovala tlačovú konferenciu

Bratislava 23. októbra (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) zatiaľ nepovedala, či ponúkne iné meno na post šéfa Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR miesto svojho nominanta Rudolfa Huliaka. K postupu pri menovaní novej vlády sa má vyjadriť v utorok (24. 10.), na kedy avizovala tlačovú konferenciu.

Tomáš Taraba zvolený do Národnej rady SR za SNS už pripustil, že by mohli navrhnúť nového nominanta. V nedeľnej diskusnej relácii uviedol, že SNS nebude blokovať vymenovanie vlády.

Prezidentka Zuzana Čaputová informovala, že Huliaka za ministra nevymenuje. Lídra Smeru-SD Roberta Fica povereného zostavením vlády požiadala o doručenie nového návrhu. Argumentovala ústavnoprávnymi dôvodmi. Tvrdí, že Huliakovo menovanie by nedávalo záruku riadneho chodu rezortu.

Fico argumenty prezidentky odmietol a avizoval, že ak bude SNS na nominácii trvať, hlave štátu predloží návrhy ministrov vrátane Huliaka. Národniari reagovali, že hlava štátu nerešpektuje ústavné princípy a pripomenuli jej viazanosť ústavným príkazom vymenovať na návrh predsedu vlády ministrov bez možnosti ich individuálneho posudzovania.