SOŠV považuje útok na premiéra za neospravedlniteľný čin a odsudzuje ho

Bratislava 16. mája (TASR) - Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a celé športové hnutie považuje stredajší (15. 5.) útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) za neospravedlniteľný čin a odsudzuje ho. Odmietol akékoľvek prejavy nenávisti, násilia či agresie vo všetkých podobách. TASR o tom za SOŠV informoval Peter Pašuth.

"V 21. storočí nemajú tieto prejavy a ani hrubosť, arogancia a vulgárnosť miesto a zbytočne len prehlbujú polarizáciu spoločnosti," zdôraznil SOŠV. Rešpekt voči oponentom bez ohľadu na rozdielne názory, nielen politické, predstavuje podľa výboru základ demokracie. Želá premiérovi skoré uzdravenie a zotavenie.

Ako dobrý príklad pre spoločnosť SOŠV uviedol šport a športové hnutie na Slovensku. "Napriek svojej rozmanitosti sa dokázalo spojiť, dodržiava zásady fair play, rešpektuje názory rôznych strán, diskutuje o nich a hľadá čo najlepšie riešenia. Športové hnutie vyznáva ducha olympijských hodnôt - výnimočnosť, rešpekt a priateľstvo - a snaží sa aktívne bojovať proti násiliu a netolerancii," dodal.