Stanovisko vedúceho Úradu vlády SR J. Gedru k vyjadreniam R. Sulíka

Bratislava 5. marca (TASR) - Pán Sulík akošto politický stroskotanec, ktorý rozbil tri vlády a jediné, čo po ňom v politike ostalo, je seriál s Geisenovcami a vypitý bar v Dubaji, sa dnes rozhodol, že ma ide pošpiniť úbohými a hlúpymi klamstvami z udalosti spred desiatich rokov. Tak poďme k tým faktom, pán Sulík.

Žiadnu zmluvu som nevypovedal. Žiadnu novú zmluvu som nepodpísal. Spomínanú advokátsku kanceláriu vybrala externá spoločnosť a nebola len na vyhlásení rozsudku, ale vec riadne zastupovala a nad tisíckami strán strávila tisícky hodín, ale hlavne, pán Sulík, vyhrala súdny spor v prospech štátu za viac ako 80 mil. eur. Vraj takéto konanie napĺňa niekoľko paragrafov. Ale celá záležitosť bola za posledných 10 rokov niekoľkokrát preverená. Národnou kriminálnou agentúrou, Generálnou prokuratúrou SR, Úradom pre verejné obstarávanie, Najvyšším kontrolným úradom a aj Slovenskou advokátskou komorou, a hlavne ani po 3,5 ročnom najhrubšom zneužívaní trestného práva Matovičom, Lipšicom a Sulíkom nie som obvinený a nebol som ani len vypovedať. Toľko k tým vašim faktom, pán Sulík.

Napadlo mi podať trestné oznámenie za tie kriminálne lži, ale ruku na srdce, pán Sulík je už politický "hasbeen", ktorý už bol.

Pre mňa je oveľa dôležitejšie, že v čase, keď som pracoval na Fonde národného majetku a následne v spoločnosti MH manažment, sme vyhrali v prospech štátu súdne spory za viac ako 800 mil. eur a naučilo ma to jedno, že v súdnych sporoch bič plieska na konci a rovnaké platí aj v živote, pretože to, o čo sa dnes pokúsil pán Sulík, je len úbohý pokus prekryť smutný koniec svojej vlastnej politickej kariéry.

TASR o tom informoval tlačový odbor ÚV SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

em