Súdna rada odsúdila útok na premiéra Roberta Fica (2)

Bratislava 15. mája (TASR) - Súdna rada SR odsúdila stredajší útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý sa odohral po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

"Tento násilný útok je zároveň útokom aj na ústavné zriadenie Slovenskej republiky ako demokratického a právneho štátu a na všetkých slušných občanov Slovenskej republiky," konštatovala Súdna rada. Zároveň odsúdila polarizáciu spoločnosti na základe iných názorov, myšlienok ako aj postojov, rovnako tiež šírenie nenávisti medzi ľuďmi.

"Ľudský život a zdravie je najdôležitejšou hodnotou každej spoločnosti bez ohľadu na politické a spoločenské presvedčenie a zmýšľanie občanov," dodala Súdna rada s tým, že predsedovi vlády praje skoré uzdravenie.

Útok odsúdilo aj Združenie sudcov Slovenska, ktoré zároveň apelovalo na všetkých, aby nepodporovali vyvolávanie nenávisti v spoločnosti. "Len civilizované a zákonné riešenie názorových nezhôd a sporov môže zabezpečiť bezpečnú budúcnosť pre všetkých, bez ohľadu na ich politický alebo spoločenský názor," uvádza sa vo vyhlásení združenia, ktoré TASR poskytol jeho prezident František Mozner.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o posledný odsek.