Susko: Pri zverejnení trestnej novely v zbierke zákonov dodržíme zákonné lehoty

Bratislava 27. februára (TASR) - Ministerstvo spravodlivosti SR bude dbať, aby boli pri zverejnení novely Trestného zákona v zbierke zákonov dodržané všetky zákonné lehoty. Šéf rezortu Boris Susko (Smer-SD) to uviedol v utorok s tým, že presný termín zverejnenia aktuálne nevie povedať.

"Zatiaľ ho nemáme doručený. Keď nám bude tento zákon doručený, zbierka zákonov má ďalší zákonom stanovený postup," načrtol minister. Poukázal na povinnosť gramatickej a autorskej korektúry, ale aj potrebu pripraviť konsolidované znenia 18 právnych predpisov. S predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) o dátume doručenia novely zatiaľ nehovoril.

Opozičné strany PS, KDH a SaS v pondelok (26. 2.) vyzvali predsedu Národnej rady SR, aby si plnil svoje ústavné povinnosti a nezdržiaval proces zverejnenia už schválenej novely Trestného zákona v zbierke zákonov. Poukázali na to, že novelu schválil parlament ešte 8. februára. Zdržiavanie podľa opozície bráni tomu, aby sa novelou mohol zaoberať Ústavný súd SR ešte pred začiatkom jej účinnosti 15. marca.