Šutaj Eštok: Pred inauguráciou bude mať Hlas snem,kde si zvolíme predsedu strany

Bratislava 7. apríla (TASR) - Pred inauguráciou Petra Pellegriniho za prezidenta bude mať Hlas-SD veľký snem, kde budú voliť nového predsedu strany. Pre médiá to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Verí, že bude zvolený dobrý predseda strany, ako je aktuálne Pellegrini.

"Som sociálny demokrat telom aj dušou, vždy som bol ľavičiar a ja sa vždy snažím iba robiť svoju robotu na maximum tak, ako som sa snažil urobiť ako opozičný poslanec, teraz ako minister vnútra, aj ako generálny manažér strany sa budem snažiť o to, aby strana bola na výslní a aby atakovala popredné priečky aj v rámci všetkých predvolebných preferenčných prieskumov," skonštatoval Šutaj Eštok.

Za stranu chce garantovať, že bude pevnou súčasťou vládnej koalície, že všetkých 27 poslancov bude podporovať vládnu koalíciu a že chcú zabezpečiť lepší, pokojnejší a bezpečnejší život ľuďom. Šutaj Eštok deklaroval, že Hlas sa "nestratí niekde" v strane Smer-SD.

Na otázku, kto nahradí Pellegriniho na poste predsedu parlamentu, Šutaj Eštok neodpovedal. Ministerka hospodárstva Denisa Saková aj minister investícií Richard Raši (obaja Hlas-SD) sú na svojich pozíciách podľa neho perfektní. "Takže je to ťažká voľba, kto z nich by mal prísť na pozíciu predsedu parlamentu," podotkol.

Minister vnútra je zároveň rád, že Slovensko má po desiatich rokoch proslovenského prezidenta. Voľby podľa neho ukázali, že Slováci chcú v krajine pokoj, nechcú byt zatiahnutí do vojenských konfliktov, dôverujú vládnej koalícii a jej krokom. "Iba tie výsledky, ktoré prinesiete ľuďom v rámci vládnutia, vám potom garantujú to, že sa to ocení v parlamentných voľbách a ja som opäť rád, že referendum o vláde po šiestich mesiacoch dopadlo ešte úspešnejšie ako samotné septembrové voľby," skonštatoval.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.