Taiwan v spolupráci so slovenskými nadáciami podporia obnovu Ukrajiny

Bratislava 1. augusta (TASR) - Taiwan v spolupráci so slovenskými nadáciami podporia obnovu Ukrajiny. Taipejská reprezentačná kanceláriou spolu s Nadáciou Pontis a Nadáciou otvorenej spoločnosti v utorok podpísali darovaciu zmluvu na Úrade vlády SR. TASR o tom informovala Simona Fiabáne z Nadácie Pontis.

Rokovania o dare viedla predsedníčka Zboru poradcov predsedu vlády SR Elena Kohútiková spoločne so splnomocnencom vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom. "Teším sa, že sa nám podarilo nájsť unikátny model spolupráce medzi zahraničným donorom, predstaviteľmi štátnych orgánov a mimovládnych organizácií, ktoré sa spojili s jasným a ušľachtilým cieľom pomoci Ukrajine," uviedla Kohútiková.

Projekt má priniesť investície do zničenej civilnej infraštruktúry. V rámci projektu tiež podporia aj humanitárne aktivity slovenských neziskových organizácií pôsobiacich na Ukrajine. Zároveň časť daru sa použije na zvýšenie finančných zbierok na Slovensku, ktoré smerujú na podporu Ukrajiny.

"Týmto darom opätovne potvrdzujeme náš silný záväzok voči Ukrajine, čím sa snažíme ukázať, že Taiwan môže pomôcť a Taiwan pomáha," povedal vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave David Nan-Yang Lee.