Topoľčianky: Prezidentka sa rozlúčila s Nitrianskym krajom symbolicky na zámku

Topoľčianky 17. apríla (TASR) - Symbolicky v bývalom letnom sídle prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka v Topoľčiankach sa s Nitrianskym krajom rozlúčila dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Po prezidentských voľbách začala podľa vlastných slov rozlúčkové návštevy nielen v partnerských krajinách, ale aj rôznych kútoch Slovenska.

Rozlúčku s Nitrianskym krajom začala prezidentka vo Vrábľoch stretnutím s vedením mesta a najdôležitejšími zamestnávateľmi v regióne. V obci Klasov navštívila Zariadenie sociálnych služieb Kreativ Klasov. Určené je pre klientov rôzneho veku a s rôznymi diagnózami. "Odborníkmi je hodnotené ako jedno z najkvalitnejších," skonštatovala Čaputová.

Zámok v Topoľčiankach je podľa slov prezidentky jedným zo symbolov našej štátnosti. "Je mi ľúto, že nie je k dispozícii na rôzne štátne návštevy, podobne ako sú v Českej republike Lány. Bol by vhodným miestom aj na reprezentačné účely," skonštatovala. Zároveň ocenila, že zámok je otvorený verejnosti.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam, foto a videozáznam.