Týždenný prehľad udalostí v SR na 44. týždeň

30. októbra - pondelok

09.00 Odborná konferencia "Zručnosti pre budúcnosť"

Téma: Nástup umelej inteligencie mení vzdelávanie

Podujatie je venované profesionálom v oblasti vzdelávania v BBSK i širšieho Slovenska.

Brezno, hotel Ďumbier

30. októbra - pondelok

09.00 Zasadnutie mestského zastupiteľstva mesta Prievidza

Prievidza, KaSS, F. Madvu

30. októbra - pondelok

11.00 Otvorenie CT pracoviska v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca

Zúčastnia sa: predsedníčka ŽSK Erika Jurinová a riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Čadca, Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca, Palárikova 57

30. októbra - pondelok

11.00 TK o festivale Mesiac fotografie

Bratislava, Stredoeurópsky dom fotografie, Prepoštská 4

30. októbra - pondelok

17.00 Svetlo-Noc na Bojnickom zámku (30. - 31. októbra)

Netradičný pohľad na symboliku tmy a svetla prostredníctvom mýtov, symbolov a alegórií.

Bojnice, SNM, Bojnický zámok

30. októbra - pondelok

17.00 Večerné prehliadky na Smolenickom zámku (30. októbra - 1. novembra)

Večerné prehliadky za svetla lampášov pod názvom Osudové ženy Jozefa Pálffyho. Návštevníci budú mať možnosť spoznať príbehy jedného z najznámejších rodov Uhorska.

Smolenice, Smolenický zámok

31. októbra - utorok

14.00 Stretnutie s Indonézskou asociáciou cestovných kancelárií a cestovných agentúr

- prezentácia Indonézie, ktorá chce nadviazať na spoluprácu so Slovenskom vo výjazdovom a príjazdovom cestovnom ruchu

- podpísanie dokumentu Letter of intent, ktorý vyjadruje ochotu spolupracovať

Bratislava, Veľvyslanectvo Indonézskej republiky, Brnianska 31

31. októbra - utorok

16.30 Otvorenie festivalu Mesiac fotografie

Festival otvoria viaceré vernisáže a potrvá do 30. novembra.

Bratislava, Dom umenia, Námestie SNP 12

31. októbra - utorok

17.00 Vernisáž Jozef Fabini: Obrazy môjho domova

Výstava sa koná pri príležitosti 115. výročia narodenia umelca a potrvá do 21. januára.

Košice, Východoslovenské múzeum, podkrovie, Námestie Maratónu mieru 2

31. októbra - utorok

18.00 Vernisáž Stefan Oláh: Zoológia

Výstava sa koná v rámci Mesiaca fotografie 2023 a potrvá do 30. novembra.

Bratislava, Kunsthalle, Námestie SNP 12

1. novembra - streda

Výstava ilustrácií Eleny Odriozoly a Marie-Aude Murail

Výstava držiteliek Ceny Grand Prix BIB a Ceny H. Ch. Andersena potrvá do 4. decembra.

Bratislava, Ministerstvo kultúry SR, výstavná sieň, Námestie SNP 33

2. novembra - štvrtok

Zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava

Trnava

2. novembra - štvrtok

09.30 TK Bratislavského kultúrneho a informačného strediska - Vianoce

Téma: Novinky Bratislavských Vianoc

Bratislava, nádvorie na Bielej č. 6

2. novembra - štvrtok

15.00 Dušičky z Nového zámku

Program: Prednáška kurátorky múzea, koncert študentov Huaja, vyhliadka na mesto.

Banská Štiavnica, Nový zámok

3. novembra - piatok

Jeden svet - medzinárodný festival dokumentárnych filmov (3. - 9. novembra)

Bratislava, A4; VŠMU; SNG; kino Mladosť

3. novembra - piatok

16.00 Vernisáž Pocta k stým narodeninám Inge Morath

Výstava sa koná v rámci Mesiaca fotografie a potrvá do 30. decembra 2023.

Bratislava, Rakúske kultúrne fórum, Hodžovo námestie 1/A

3. novembra - piatok

19.00 P. I. Čajkovskij: Labutie jazero - premiéra

Bratislava, SND, Pribinova 17

4. novembra - sobota

Ružinovský folklórny festival

Bratislava, DK Ružinov, Ružinovská 28

4. novembra - sobota

11.00 Symbolický cintorín obetiam Nízkych Tatier

Demänovská dolina, Symbolický cintorín na Stodôlkách

4. novembra - sobota

17.00 Podoby chudoby - O živote tých, ktorí neodišli

Program k 5. výročiu založenia Klubu autentického folklóru Hojana.

Žilina, Bábkové divadlo

5. novembra - nedeľa

10.00 Rozlúčka s trolejbusmi 15Tr

Bratislava

5. novembra - nedeľa

11.00 Dvaja cherubíni: uloženie relikvií sv. Dominika a sv. Františka

Bratislava, Kostol Panny Márie Snežnej, Kalvária