ÚV: Pracovná skupina zasadala k opatreniam na zlepšenie bezpečnostnej situácie

Bratislava 24. mája (TASR) - Na Úrade vlády (ÚV) SR sa v piatok uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie, ktoré vyplýva zo stredajšieho (22. 5.) uznesenia kabinetu. TASR o tom informovali z tlačového a informačného odboru ÚV SR.

"Členovia pracovnej skupiny predstavili základné ideové opatrenia, ktoré budú ďalej rozpracované na rezortnej úrovni do konkrétnej legislatívno-technickej podoby," priblížili z ÚV SR. Otvorená bola aj téma kvality mediálneho prostredia a záujem zapojiť do skvalitnenia spoločenského prostredia aj samotné médiá, ktoré sa veľkou mierou na ňom podieľajú.

Na zasadnutí pracovnej skupiny sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, ako aj bezpečnostných zložiek SR. "Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti SR," podotkli.

Vedúci ÚV SR Juraj Gedra vyzdvihol preventívny účinok opatrení, ktoré boli zrealizované na jednotlivých rezortoch, a zadefinoval základnú ideu, na ktorej bude fungovať pracovná skupina, a to rešpekt k inému názoru.