Vláda bude vo štvrtok v Michalovciach rokovať s ukrajinským kabinetom

Bratislava 11. apríla (TASR) - Projekty cezhraničnej spolupráce, dopravné prepojenia a spolupráca v oblasti energetiky budú témami na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach. Jednou z hlavných tém stretnutia bude aj obnova Ukrajiny.

Ministri sa budú zaoberať obranným priemyslom, spoluprácou pri odmínovaní ukrajinských území či logistickou podporou. Budú tiež rokovať o poľnohospodárstve a školstve.

Plánované je aj spoločné tlačové vyhlásenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Po jeho skončení sa ešte v priestoroch Mestského úradu v Michalovciach uskutoční rokovanie vlády SR. Na programe je návrh na uzavretie dohody medzi Slovenskom a Ukrajinou, ktorá má uľahčiť vykonávanie zárobkovej činnosti rodinných príslušníkov členov diplomatickej misie alebo konzulárneho úradu.

Vláda bude zároveň riešiť návrh novely nariadenia vlády z dielne agrorezortu. Všetci žiadatelia by podľa neho mali pri predložení žiadosti o priame podpory mať povinnosť využívať elektronický formulár. Do roku 2024 mali túto povinnosť na základe platnej legislatívy len právnické osoby.