Voľby23: Fico: Rokovania o novej vláde pokračujú,informovať budeme až o ... 2

Bratislava 10. októbra (TASR) - Rokovania o novej vládnej koalícii po septembrových parlamentných voľbách pokračujú. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico pred utorkovým stretnutím predsedníctva strany.

"Ideme sa poradiť, čo ďalej, ako budeme postupovať. Rokovania ďalej prebiehajú," povedal Fico. Podčiarkol, že informovať o nich nebudú dovtedy, kým nebudú závery. "Všetko je v hre," poznamenal.

Fico počas dňa rokoval aj s SNS. Podľa informácií TASR by mali strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS oznámiť dohodu v stredu (11. 10.). Zatiaľ to nik zo spomínaných strán oficiálne nekomentoval.

Robert Kaliňák zo Smeru-SD skonštatoval, že od volieb nemali možnosť pozrieť sa na aktuálnu situáciu z pohľadu vyjednávaní a možností zostavenia vlády. Verí, že rokovania sú v dobrom stave.

Na otázku o ponukách pre Hlas-SD od Progresívneho Slovenska odpovedal, že rozhodnúť sa musia tí, ktorým sú ponuky dávané. Nevie, ako sa Hlas-SD rozhodne. Verí, že Hlas-SD aj SNS sa budú riadiť svojimi slovami z kampane. Kaliňák tvrdí, že ľudia odmietli Progresívne Slovensko vo voľbách, argumentuje rozložením síl.

Poverenie na zostavenie vlády má predseda víťaznej strany Smer-SD. Podľa doterajších informácií rokuje najmä s Hlasom-SD a SNS. Predsedníctvo KDH spoločnú vládu so Smerom-SD odmietlo, o téme má rokovať ešte Rada KDH. Neformálne rokovania vedie aj PS. Vytvoriť by chcelo štvorkoalíciu s Hlasom-SD, KDH a SaS.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 4. a 5. odsek.