Voľby23: Odstúpiť už nie je možné, zo súboja vypadlo celkovo 86 kandidátov

Bratislava 28. septembra (TASR) - Zo súboja o kreslo v Národnej rade SR vypadlo celkovo 86 kandidátov. Pre TASR to uviedli z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR. Ich zoznam bude visieť vo volebných miestnostiach na viditeľnom mieste. Kandidátnu listinu nevzal späť žiaden politický subjekt. Odstúpiť z volieb už nie je možné. Kandidáti sa mohli vzdať alebo ich mohla strana odvolať najneskôr 48 hodín pred začatím volieb, teda do štvrtka 7.00 h.

Kandidatúry sa vzdalo 80 osôb z deviatich politických subjektov. Odvolaní boli štyria kandidáti z troch subjektov. Dva subjekty prišli o kandidáta z dôvodu ich úmrtia.

Údaje o vypadnutých kandidátoch zostávajú na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na ne neprihliada. Zoznam týchto kandidátov bude zverejnený vo volebných miestnostiach. Okrem toho budú zoznamy visieť aj za zástenou, tzv. plentou. Voliči si tak budú môcť priamo za plentou skontrolovať, či správne upravili hlasovací lístok.

Predčasné parlamentné voľby sa budú konať v sobotu 30. septembra. Vo voľbách kandiduje 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Na Slovensku je približne 4,3 milióna voličov.