Voľby23: Volebné moratórium predĺžia o 40 minút, potrvá do 22.40 h (2)

Bratislava 30. septembra (TASR) - Volebné moratórium v rámci sobotných predčasných parlamentných volieb predĺžia o 40 minút. Na celom území SR potrvá do 22.40 h. Dôvodom je predĺženie hlasovania v jednom z volebných okrskov v bratislavskej Petržalke. Avizoval to predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.

Priblížil, že štátna volebná komisia začne opätovne zasadať o 16.00 h a prijme rozhodnutie o predĺžení moratória. K predĺženiu hlasovania o 40 minút došlo v jednom z volebných okrskov na Základnej škole Gessayova 2 v bratislavskej Petržalke z dôvodu zdravotných komplikácií jedného z členov komisie, ktoré si vyžadovali zásah záchranárov.

Volebná komisia dostala viacero podnetov, že voličom v niektorých okrskoch neboli vydané hlasovacie lístky všetkých kandidujúcich politických subjektov. Orosz vysvetlil, že išlo o zlyhanie jednotlivcov pri vydávaní hlasovacích lístkov. "Náprava bola možná okamžite, volič mal možnosť o tom informovať predsedu okrskovej volebnej komisie a ten mohol okamžite zjednať nápravu," priblížil. Ubezpečil, že volebné miestnosti majú dostatok hlasovacích lístkov všetkých kandidujúcich subjektov.

Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová priblížila, že neustále monitorujú situáciu vo volebných miestnostiach.

O priazeň voličov v predčasných parlamentných voľbách sa uchádza 25 politických subjektov. Po uzatvorení volebných miestností sa začnú spočítavať hlasy. Priebežné neoficiálne výsledky bude možné sledovať na weboch www.volbysr.sk aj na webe www.teraz.sk. Oficiálne výsledky budú známe až po tom, ako ich odobrí štátna volebná komisia.

UPOZORNENIE:

Správa bola rozšírená o 3. a 4. odsek.

TASR ponúka k správe zvukový záznam.