Voľby23: Za ľudí vyzvala strany, aby sa vyjadrili k spolupráci s Hlasom a Smerom

Bratislava 8. augusta (TASR) - Strana Za ľudí vyzýva politické strany a hnutia, najmä Progresívne Slovensko a KDH, aby sa vyjadrili k povolebnej spolupráci so Smerom-SD a Hlasom-SD. Vplyvom týchto strán sa obáva ohrozenia spravodlivosti a právneho štátu na Slovensku. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informovali predsedníčka strany Veronika Remišová a člen Ján Magušin.

"Hlas má absolútne rovnakú rétoriku ako Smer. Vyšetrovateľov nazýva mafiou, opakovane sa vyjadruje, že chce zrušiť špeciálnu prokuratúru a Špecializovaný trestný súd úplne rovnako Smer," skonštatovala Remišová. Prihlasovaním sa k spolupráci s Hlasom-SD podľa Remišovej strany "legitimizujú zlo".

V prípade Smeru-SD považuje Remišová za pravdepodobné, že bude chcieť po voľbách oslobodiť všetkých zločincov a korupčníkov.

Magušin poukázal napríklad na zmenu rétoriky Smeru-SD k podnikateľovi Marianovi K. obvinenému v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ako uviedol, najskôr ho predseda Smeru-SD Robert Fico spájal s opozíciou, neskôr hovoril o vyšetrovacej verzii namierenej proti Smeru-SD. Podľa Magušina to vyzerá, že podnikateľ našiel u Smeru-SD pred voľbami milosť.

Pre Za ľudí je podľa predsedníčky strany reforma prokuratúry a paragrafu 363 povolebnou prioritou.

UPOZORNENIE:

TASR sa pokúsi získať reakciu KDH a Progresívneho Slovenska.

TASR k správe ponúka zvukový záznam.