Voľby24: Duda a Van der Bellen zagratulovali Pellegrinimu k víťazstvu vo voľbách

Varšava/Bratislava 7. apríla (TASR) - Poľský prezident Andrzej Duda v nedeľu zagratuloval Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu v prezidentských voľbách a vyjadril nádej, že sa mu s novým slovenským náprotivkom podarí nadviazať tradične dobrú spoluprácu. Na konštruktívnu spoluprácu sa teší i rakúsky prezident Alexander Van der Bellen, informuje TASR.

"Blahoželám zvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu k víťaznej kampani a dôvere, ktorú do neho vložili jeho krajania. Počítam s tradične veľmi dobrou susedskou spoluprácou," napísal na sociálnej sieti Duda.

Van der Bellen na sociálnej sieti zagratuloval Pellegrinimu a poprial mu šťastie pri plnení si povinností, ktoré mu občania Slovenska zverili. Teší sa na konštruktívnu spoluprácu. "V týchto ťažkých časoch bude kľúčom k ďalšiemu posilneniu výborných vzťahov medzi našimi krajinami ako susedmi a partnermi v rámci Európskej únie," napísal rakúsky prezident.

Spomedzi susedných krajín Pellegrinimu k víťazstvu gratulovali už predstavitelia Česka vrátane prezidenta Petra Pavla či Maďarska.