Voľby24: Kampaň pre 2. kolo volieb možno viesť po skončení hlasovania v 1. kole

Bratislava 2. marca (TASR) - Volebnú kampaň pre druhé kolo prezidentských volieb môžu kandidáti opäť viesť až po skončení hlasovania v prvom kole. Volebná kampaň pred prezidentskými voľbami sa končí 48 hodín predo dňom konania volieb. Pre prvé kolo to znamená polnoc z 20. na 21. marca. Vtedy sa začne volebné moratórium, ktoré trvá až do skončenia hlasovania. Vyplýva to z vyjadrenia ministerstva vnútra.

"V prípade konania druhého kola volieb sa skončí volebná kampaň 3. apríla o 23.59 h a moratórium opäť trvá do skončenia hlasovania," uviedli pre TASR z tlačového odboru ministerstva vnútra.

Na kampaň môžu kandidáti minúť pol milióna eur. Do tejto sumy sa rátajú aj náklady na propagáciu kandidáta, ktoré vynaložil v čase začínajúcom 180 dní predo dňom vyhlásenia volieb, a náklady, ktoré uhradil alebo má uhradiť. Financie určené na kampaň musí kandidát viesť na transparentnom účte.

Prvé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo bude 6. apríla. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.