Voľby24: Na Zemplíne nesprevádzali voľbu nového prezidenta mimoriadne udalosti

Michalovce 23. marca (TASR) - Prvé kolo prezidentských volieb prebiehalo na Zemplíne bez mimoriadnych udalostí a narušení. Pred zatvorením volebných miestností to pre TASR potvrdili zástupcovia okresných volebných komisií v Humennom, Michalovciach a Vranove nad Topľou.

Okresná volebná komisia v Humennom krátko pred uzatvorením volebných miestností nezaznamenala podnety. Do pôsobnosti okresnej volebnej komisie v Humennom patrí aj okres Snina a Medzilaborce. Zapisovateľ Ján Sental potvrdil, že v 165 okrskoch evidovali pokojný priebeh.

Bez problémov voľby prebiehali aj v 93 okrskoch spadajúcich pod okresnú komisiu vo Vranove nad Topľou, čo potvrdila jej zapisovateľka Dominika Baníková.

Okresná volebná komisia v Michalovciach neeviduje podnety súvisiace s konaním volieb, uviedla jej predsedníčka Mária Macková. "Členovia komisie navštívili počas dňa vybrané volebné miestnosti aj v okrese Sobrance, vo Veľkých Kapušanoch či Strážskom. Zameriavali sa aj na kontrolu vybavenia volebnej miestnosti, na obálky či usmerňovanie voličov," dodala Macková s tým, že voliči vo volebnom obvode Michalovce volili nového prezidenta v 183 okrskoch.