Voľby24: P. Pellegrini poďakoval voličom, hovorí o záväzku i zadosťučinení (2)

Bratislava 7. apríla (TASR) - Neoficiálny víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini poďakoval krátko po polnoci za hlasy všetkým voličom. Hovorí o obrovskom záväzku do budúcna, veľkej cti a zadosťučinení. Vďaku vyjadril aj koaličným partnerom.

"Vláda sa môže spoľahnúť, že pokiaľ bude plniť programové vyhlásenie vlády (PVV), nemusí sa obávať, že z prezidentského paláca, tak ako to bolo posledných desať rokov, vznikne opozično-oportunistické mocenské centrum, ktoré bude vláde a štátu škodiť, aj v zahraničí, a bude sa tešiť z neúspechov vlády SR," vyhlásil Pellegrini. Zároveň podotkol, že nebude nekritickým obdivovateľom vlády.

Vládu chce tiež Pellegrini podporovať v snahe zlepšovať ľuďom život a naplniť PVV. Deklaruje, že bude chrániť národné a štátne záujmy Slovenska. Pellegrini urobí tiež všetko preto, aby SR stála na strane mieru.

Chápe podľa vlastných slov, že Slovensko má svoje vlastné problémy. Tvrdí, že len zjednotený národ sa dokáže spojiť, nájsť energiu a silu, aby spoločne z tých problémov, v ktorých sa nachádza, našiel cestu von.

Pellegrini sľúbil, že bude občanom všetkých Slovákov, bez ohľadu na to, či ho volili alebo nie. "Vždy budem stáť na strane Slovenskej republiky, ktorej záujmy budú u mňa na prvom mieste," skonštatoval.

V Pellegriniho volebnom štábe aktuálne vládne veselá atmosféra. Spolustraníci v bratislavskej reštaurácii na petržalskom brehu Dunaja už pri sčítaní približne 88 percent spievali slovenskú hymnu či pokrikovali "Pelle na hrad".

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 3. až 5. odsek.