Voľby24: Premiér: Smer-SD očakáva v druhom kole volieb tesný súboj

Bratislava 24. marca (TASR) - Koaličný Smer-SD očakáva v druhom kole prezidentských volieb tesný súboj. Naďalej plne podporuje kandidáta Hlasu-SD Petra Pellegriniho. Na sociálnej sieti to uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD) s tým, že Pellegrini je pre Slovensko lepším riešením ako občiansky kandidát Ivan Korčok.

"Výsledky zodpovedajú analýzam, ktoré mal Smer-SD k dispozícii. Očakávali sme výhru Korčoka v prvom kole o tri percentuálne body a výsledok Štefana Harabina nad desiatimi percentuálnymi bodmi," skonštatoval Fico.

Premiér zároveň zablahoželal Korčokovi aj Pellegrinimu k výsledkom, ktoré dosiahli v prvom kole prezidentských volieb. Poďakoval aj voličom Smeru za účasť vo voľbách. "Zo zrejmých dôvodov sa ich časť na prvom kole volieb nezúčastnila a časť dala podporu Harabinovi," podotkol.

V prvom kole prezidentských volieb na Slovensku podľa neoficiálnych výsledkov zvíťazil Ivan Korčok so ziskom 42,51 percenta hlasov. Druhý skončil Peter Pellegrini, ktorý dostal 37,02 percenta hlasov. Volebná účasť dosiahla 51,91 percenta.