Voľby24: Premiér zablahoželal P.Pellegrinimu k výhre,verí v stabilitu koalície-2

Bratislava 7. apríla (TASR) - Premiér a líder koaličného Smeru-SD Robert Fico zablahoželal predsedovi koaličného Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimu k výhre v prezidentských voľbách. Verí v stabilitu vládnej koalície a vyriešenie praktických problémov spojených s odchodom Pellegriniho z postu predsedu parlamentu. Uviedol to na tlačovom brífingu v Pellegriniho volebnom štábe.

"Aj dnes ľudia na Slovensku ukázali, že rozoznávajú, čo tejto krajine hrozí zo strany liberálnych médií, aktivistov, mimovládnych organizácií, progresivistov," vyhlásil Fico.

Tých, ktorí hovorili pred prezidentskými voľbami o "referende" o vláde, vyzval, aby napísali, že referendum dopadlo dobre a väčšina ľudí si želá pokračovanie aktuálneho štýlu vládnutia. Aktuálna koalícia je podľa neho predurčená vládnuť do roku 2027.

"Voľby dopadli skvele pre celé Slovensko," reagoval na sociálnej sieti šéf rezortu zahraničia Juraj Blanár (Smer-SD). Ku gratulácii Pellegrinimu sa na sociálnej sieti pripojil aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Vo volebnom štábe gratuloval Pellegrinimu aj bývalý prezident Ivan Gašparovič. Upozornil, že podporu bude potrebovať nová hlava štátu i vláda aj naďalej.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o predposledný odsek.