Voľby24: V okresoch Šaľa, Levice i Topoľčany mali voľby pokojný priebeh

Šaľa/Levice/Topoľčany 23. marca (TASR) - V okresoch Levice, Šaľa a Topoľčany v Nitrianskom kraji prebehlo prvé kolo prezidentských volieb pokojne a bez incidentov. Pre TASR to uviedli členovia okresných volebných komisií.

Podľa slov člena Okresnej volebnej komisie v Leviciach Martina Bárovského neboli ani v jednom z volebných okrskov zaznamenané žiadne incidenty. "Bolo iba zopár otázok technického charakteru. Inak šlo všetko bez akýchkoľvek problémov. Po 22.00 h už boli volebné miestnosti vo všetkých 160 okrskoch zatvorené a spočítavajú sa hlasy," doplnil Bátovský.

Pokojný priebeh volieb bol aj v Šalianskom okrese. "Všetko prebehlo hladko, volebné miestnosti v 42 okrskoch sa po 22.00 h mohli zatvoriť a teraz sa už spočítavajú hlasy," povedala predsedníčka okresnej volebnej komisie Henrieta Peťovská.

Bez problémov sa skončilo prvé kolo prezidentských volieb aj v Topoľčanoch, kde bolo krátko po 22.00 h zatvorených 87 z 88 volebných okrskov. Ako uviedla zapisovateľka okresnej volebnej komisie Zuzana Chudá, až do 22.30 h bola otvorená iba volebná miestnosť v obci Norovce, kde sa ráno pre administratívny problém začali voľby o polhodinu neskôr. "Voľby boli pokojné a naplno sa rozbieha sčítavanie hlasov," doplnila Chudá.