Voľby24: Volebná kampaň pred druhým kolom sa skončila, plynie moratórium

Bratislava 4. apríla (TASR) - Volebná kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb na Slovensku sa o polnoci zo stredy (3. 4.) na štvrtok skončila, plynie moratórium. Počas neho nemôžu kandidáti na prezidenta viesť volebnú kampaň. Zakázané je zverejňovať výsledky prieskumov verejnej mienky a volebných ankiet. Moratórium trvá až do skončenia hlasovania v deň volieb. Druhé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 6. apríla.

"Kandidáti nesmú nakladať s nepoužitými finančnými prostriedkami na osobitnom transparentnom účte, neuhradené faktúry za volebnú kampaň však môžu byť uhradené z tohto účtu aj počas moratória," uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Počas moratória sa nesmú zverejňovať informácie o kandidátoch na prezidenta v ich prospech alebo neprospech v rozhlasovom a televíznom vysielaní, v rámci audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie, v periodických a neperiodických publikáciách a v agentúrnom spravodajstve. RTVS a vysielatelia s licenciou majú počas moratória zakázané vysielanie politickej propagácie.

Kandidát na prezidenta mohol na svoju volebnú kampaň minúť maximálne 500.000 eur spolu pre obidve kolá volieb.

Prezidenta SR si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na funkčné obdobie piatich rokov. O prezidentský palác v sobotu zabojujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 h do 22.00 h.