Voľby24:Prvé kolo prezidentských volieb bolo pokojné,volebné miestnosti uzavreli

Bratislava 23. marca (TASR) - Prvé kolo prezidentských volieb bolo pokojné a zaobišlo sa bez vážnejších incidentov. Všetky volebné miestnosti na Slovensku uzavreli. Na tlačovej konferencii to potvrdili predseda štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda, riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR Eva Chmelová a riaditeľ odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru Stanislav Hromádka.

"Hlasovanie sa takmer vo všetkých okrskoch skončilo o 22.00 h. V jednom sa skončilo o 22.20 a v jednom okrsku 22.30 h," priblížil Burda. Priebeh volieb hodnotí ako pokojný. Komisia podľa jeho slov počas volieb zaznamenala viacero podnetov, ktoré sa týkali najmä moratória. "Čo sme vedeli hneď, vyriešili sme hneď. Ďalšie veci budú podliehať ďalšiemu prešetreniu presne v súlade so zákonom," doplnil.

Chmelová potvrdila, že hlasovanie sa zaobišlo bez rušivých momentov. Infolinku, ktorú rezort zriadil pre voličov, podľa jej slov využívali najmä pre osobné záležitosti. Dodala, že infolinka naďalej ostáva k dispozícii pre volebné komisie počas sčítavania hlasov.

Polícia počas dňa zaevidovala v súvislosti s voľbami pár incidentov. Celkovo sa však podľa Hromádku hlasovanie zaobišlo bez väčšieho narušenia verejného poriadku. Všetky hliadky podľa jeho slov nahlásili pokojné uzavretie volebných miestností. Bližšie informácie k incidentom polícia poskytne v nedeľu (24. 3.).