VoľbyEP24: Novú stranu Volt Slovensko povedie do eurovolieb Lucia Kleštincová

Bratislava 14. februára (TASR) - Novovzniknutú stranu Volt Slovensko povedie do volieb do Európskeho parlamentu (EP) Lucia Kleštincová. Strana ponúka na kandidátke desať osobností. TASR o tom informovala Andrea Danihelová z PR oddelenia strany.

"Ministerstvo vnútra SR v stredu potvrdilo oficiálnu registráciu politickej strany Volt Slovensko ako slovenskej pobočky celoeurópskej platformy Volt Europa," uviedla strana. Na kandidátnej listine sú okrem spolupredsedníčky strany Kleštincovej a jej spolupredsedu Ricka Zedníka aj ďalší zvolení zástupcovia.

"Som hrdá, že hnutie Volt prichádza aj na Slovensko a ponúka našu kandidátnu listinu do eurovolieb," uviedla Kleštincová. Kandidátka podľa nej predstavuje obraz rôznorodosti našej krajiny z hľadiska zastúpených generácií, regiónov, pohlaví, komunít či profesií.

Ďalšími kandidátmi strany na europoslancov sú Maroš Halama, Andrea Danihelová, Mikuláš Lakatoš, Lucia Aurea, Denisa Priadková, Tomáš Matta, Emília Jurášová a Natália Kovácsová.

Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do volieb do EP najneskôr 10. marca do polnoci. Eurovoľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci si budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.