VoľbyEP24: Strana SaS predstavila Bratislavskú deklaráciu o budúcnosti EÚ

Bratislava 9. mája (TASR) - Strana SaS vo štvrtok predstavila Bratislavskú deklaráciu o budúcnosti EÚ. Ide o základný dokument strany vo vzťahu k európskej politike. V desiatich bodoch spísali ich základné hodnotové nastavenie. Na tlačovej konferencii o nej informoval líder eurokandidátky SaS Richard Sulík.

"Deklarácia bude slúžiť jednak ako orientácia pri hlasovaní v Európskom parlamente. My to, máme, samozrejme aj omnoho detailnejšie rozpísané v našom programe," uviedol Sulík. Slúžiť má podľa jeho slov ako základ pri možnom vyjednávaní o tom, v ktorej frakcii bude strana SaS pôsobiť.

Zvýšiť chce konkurencieschopnosť EÚ, ktorá bude podľa SaS úspešná vtedy, keď produkty a služby EÚ budú kvalitnejšie alebo lacnejšie ako produkty a služby zvyšku sveta. Chce tiež posilniť subsidiaritu EÚ. Považuje za akútne prehodnotiť už schválené alebo pripravované legislatívneho návrhy týkajúce sa Green Dealu, pričom vníma dôležitosť klimatických opatrení. Potrebné je tiež podľa SaS zabezpečenie európskej hranice proti nelegálnej migrácii a zvýšenie obranných schopností členských štátov EÚ.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam a foto.