VoľbyEP24: Volebné moratórium predĺžili, potrvá do nedele 1.00 h

Bratislava 8. júna (TASR) - Volebné moratórium v rámci sobotňajších volieb do Európskeho parlamentu predĺžili o tri hodiny. Na celom území SR potrvá do nedele (9. 6.) 1.00 h. Dôvodom je predpoludňajší incident vo volebnej miestnosti v Palárikove, ktorú pre nález bieleho prášku na tri hodiny uzatvorili. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda.

"V Palárikove boli dokopy uzatvorené tri okrsky a ten, ktorý bol najdlhšie, bol presne od deviatej do presne dvanástej hodiny, to znamená, že v túto chvíľu vieme povedať, že moratórium sa naozaj predĺži do jednej hodiny rannej. Dúfajme, že sa už nejaký zásadnejší incident nestane, ktorý by nám ho predĺžil ešte viac," poznamenal.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu kandiduje 23 politických subjektov. Slováci volia 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Zakrúžkovať môžu najviac dvoch kandidátov z jednej kandidátnej listiny. Definitívne výsledky v poradí piatych eurovolieb na Slovensku budú zverejnené v nedeľu (9. 6.) po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách EÚ.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.