Volebné kalkulačky pre voľby do Európskeho parlamentu

foto-eurovolby-ilustr.jpg

Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu a mnohí voliči stále nevedia, koho majú podporiť. V spolupráci s českou organizáciou KohoVolit.eu sme opäť pripravili projekt volebných kalkulačiek. Našou ambíciou je pomôcť voličom zorientovať sa v širokej ponuke kandidujúcich strán a pomôcť pri výbere tej, ktorá najlepšie reprezentuje ich názory a hodnoty.

Prečo používať volebnú kalkulačku?

Volebná kalkulačka je nástroj navrhnutý na uľahčenie rozhodovacieho procesu voličov. Prostredníctvom niekoľkých otázok, na ktoré odpoviete "áno", "nie" alebo "neviem", kalkulačka porovná vaše odpovede s postojmi kandidátov. Na záver vám ukáže, ktoré strany najlepšie zodpovedajú vašim politickým názorom.

Ako to funguje?

Volebná kalkulačka funguje na princípe jednoduchého testu. Po zodpovedaní niekoľkých otázok kalkulačka vypočíta zhodu medzi vašimi odpoveďami a postojmi strán, ktoré kandidujú do Európskeho parlamentu. Tento nástroj je určený pre všetkých voličov, bez ohľadu na vek či politickú orientáciu.

Pre voľby do EP sme pripravili kalkulačky:

👉 Mladí voliči: Ak ste mladý volič, odporúčame vám našu špeciálnu kalkulačku pre mladých. Táto verzia obsahuje otázky a témy, ktoré sú relevantné pre mladšiu generáciu.

👉 Všetci voliči: Pre všetkých ostatných voličov máme pripravenú univerzálnu kalkulačku, ktorá pokrýva široké spektrum politických tém.

👉 Inventúra hlasovania: Vybrali sme pre vás 42 skutočných hlasovaní, ktoré sa uskutočnili v Európskom parlamente v končiacom volebnom období. Predstavte si, že o nich hlasujete ako jeden z europoslancov alebo europoslankýň. Zodpovedanie otázok zaberie cca 5 - 10 minút. Na konci sa dozviete, ktorí slovenskí poslanci sa zhodovali s vašimi názormi. 

Chcete sa dozvedieť viac?

🧐 Ak vás zaujíma, ako naša volebná kalkulačka funguje, alebo ak máte otázky o jej metodike, pripravili sme pre vás špeciálnu sekciu s podrobnými informáciami o našom nástroji.

Máte spätnú väzbu?

🙏 Vaša spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá. Ak máte akékoľvek návrhy alebo pripomienky, navštívte sekciu "Vaše hodnotenie" a podeľte sa o svoje názory. Vaša spätná väzba nám pomôže kalkulačky neustále zlepšovať a prispieť tak k lepším voľbám.