Vyjadrenie: Minister Sklenár počas stretnutia s ukrajinskými vojenskými...

Vyjadrenie: Minister Sklenár počas stretnutia s ukrajinskými vojenskými pridelencami vyzdvihol doterajšiu spoluprácu v prospech ukrajinského ľudu a bezpečnosti v našom susedstve

Bratislava 15. augusta (TASR) - Minister obrany (MO) SR Martin Sklenár dnes prijal na pôde rezortu odchádzajúceho ukrajinského pridelenca obrany na Slovensku Bogdana Kharchuka pôsobiaceho vo svojej funkcii od októbra 2018. Prijatia u ministra obrany SR sa zároveň zúčastnil nový ukrajinský vojenský pridelenec Volodymyr Konyk.

Odchádzajúcemu pridelencovi minister Sklenár poďakoval za doterajšiu spoluprácu, ktorá sa niesla predovšetkým v znamení pomoci ukrajinskému ľudu brániacemu sa ruskej agresii, ale aj veľmi korektných vzťahov a úprimného dialógu. Stretnutie s novým pridelencom obrany bolo zas príležitosťou pre diskusiu o poskytovanej pomoci Ukrajine a ďalších prioritách MO SR na nasledujúce obdobie. "Oceňujem mimoriadnu angažovanosť a spoluprácu s plk. Kharchukom počas jeho pôsobenia v tejto funkcii. Za prácu, ktorú tu odviedol, môže byť Ukrajina na neho hrdá. Vďaka dobre nastavenej a flexibilnej spolupráci s ukrajinskou vojenskou diplomaciou a zahraničnou službou sa nám nepochybne podarilo a ešte podarí zachrániť množstvo nevinných životov," priblížil minister Sklenár.

Za nadštandardnú spoluprácu s MO SR a jeho celkový aktívny prístup počas pôsobenia vo funkcii pridelenca obrany odovzdal pri tejto príležitosti minister Sklenár odchádzajúcemu ukrajinskému pridelencovi Karchukovi vyznamenanie - bronzovú medailu ministra obrany tretieho stupňa.

TASR o tom informoval Matúš Pačinda z komunikačného odboru rezortu obrany.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.