Vyjadrenie: Ministerstvo pod vedením Romana Mikulca nepochybilo. Šutaj Eštok...

Vyjadrenie: Ministerstvo pod vedením Romana Mikulca nepochybilo. Šutaj Eštok šíril klamstvá

Bratislava 4. júna (TASR) - Strana Hlas založila svoju kampaň na mnohých klamstvách. Okrem nesplnených sľubov napríklad o plnohodnotných 13. dôchodkoch, ktoré mali byť vyplatené do Vianoc 2023, rozšírili aj klamstvá ako napríklad o tom, že manželka Igora Matoviča vlastní zámok. Jedno z klamstiev, ktoré šíril osobne

teraz už minister M. Šutaj Eštok v rámci volebnej kampane, bola lož o nákupe vrtuľníka, pri ktorej kritizoval vtedajšieho ministra vnútra Romana Mikulca a manipuloval verejnou mienkou.

Úrad pre verejné obstarávanie usvedčil ministra vnútra Šutaja Eštoka z klamstva. Polícia vo februári tohto roka zastavila trestné stíhanie, ktoré bolo vedené voči Romanovi Mikulcovi, pretože nie je dôvod pokračovať v procese trestného stíhania.

V týchto dňoch vydal svoje stanovisko k prípadu nákupu vrtuľníka aj Úrad pre verejné obstarávanie. ÚVO konštatuje, že nedošlo k porušeniu zákona vo verejnom obstarávaní. Hovorí, že nezistil žiadne konanie, ktoré by mohlo mať vplyv na výsledok verejného obstarávania. Úrad hodnotil súvislosť priameho zadania, existenciu mimoriadnej situácie, existenciu časovej tiesne a väzbu medzi nimi.

Ministerstvo vnútra vedené ministrom Romanom Mikulcom podľa ÚVO nepochybilo a rozhodlo sa v danej mimoriadnej situácii správne. ÚVO uznal relevantnosť všetkých krokov ministerstva pri nákupe vrtuľníka. "Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie vo veci nákupu vrtuľníka, ktoré usvedčilo ministra vnútra z klamstva je poriadnou fackou, ktorú M. Šutaj Eštok dostal od nezávislej inštitúcie," povedal exminister vnútra Roman Mikulec.

Nielen Matúš Šutaj Eštok, ale aj Denisa Saková spochybňovali a kritizovali nákup vrtuľníka s tým, že existovali alternatívy – iné vrtuľníky. ÚVO aj v tejto časti dáva za pravdu Romanovi Mikulcovi a jeho ministerstvu. "Nekupovali sme vrtuľníky ako za Kaliňáka, ale kúpili sme aj podľa ÚVO parametrami najlepšiu alternatívu pre potreby Policajného zboru SR, Hasičského zboru SR a Horskej záchrannej služby SR," povedal Mikulec.

Na základe výmyslov o nákupe vrtuľníka, ktoré šíril M. Šutaj Eštok podnecoval ľudí, šíril nenávisť a jeho fanúšikovia priali zlo, dokonca smrť Romanovi Mikulcovi. M. Šutaj Eštok rozširoval takmer rok nenávisť len na tejto jednej vymyslenej kauze. "Vyzývam ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby sa postavil k týmto svojim klamstvám ako chlap, ospravedlnil sa a vyvodil svoju časť zodpovednosti za šírenie nenávisti. Zároveň žiadam Petra Pellegriniho, ktorý stál so Šutajom Eštokom a so Samuelom Migaľom na tlačovkách, kde tieto podlé lži šíril jeho nový nástupca v strane Hlas, aby sa zastal predovšetkým všetkých úradníkov, ktorí na tomto verejnom obstarávaní pracovali a ospravedlnil sa im za dehonestáciu ich práce, ktorej sa im od Šutaja Eštoka dostalo," dodal exminister vnútra Roman Mikulec.

TASR o tom informoval poslanec Národnej rady SR Roman Mikulec (hnutie Slovensko).

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.