Vyjadrenie: MZVEZ: I. Brocková otvorila obchodné fórum: Región Latinskej...

Vyjadrenie: MZVEZ: I. Brocková otvorila obchodné fórum: Región Latinskej Ameriky a Karibiku má značný hospodársky potenciál, dnešné podujatie má ambiciózne ciele

Bratislava 12. septembra (TASR) - Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková otvorila 12. septembra 2023 fórum na podporu obchodných príležitostí Slovenska s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku (LAC).

Na fóre, ktoré sa konalo v priestoroch rezortu diplomacie, sa zúčastnili predstavitelia desiatok slovenských spoločností a zahraničných ambasád.

"Región Latinskej Ameriky a Karibiku naberá na geopolitickej dôležitosti, zároveň v sebe skrýva značný hospodársky potenciál. Dnešné fórum predstavuje významný krok k posilneniu obchodných vzťahov. Má pritom ambiciózne ciele, a to nadviazať ďalšie kontakty, vytvoriť nové obchodné príležitosti a prispieť tak k prosperujúcej budúcnosti Slovenska i regiónu LAC," uviedla štátna tajomníčka Brocková.

Slovensko do krajín LAC vyváža predovšetkým výrobky automobilového, strojárskeho a elektronického priemyslu. Zdravotnícke technológie, sektor umelej inteligencie a energetiky označila za oblasti, na ktoré sa treba v budúcnosti zamerať.

Fórum, na ktorého spoluorganizovaní sa podieľala aj Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu, nasledovalo po úspešnej podnikateľskej misii do Mexika, ktorú viedla I. Brocková. Kľúčovým prvkom podujatia boli rokovania podnikateľov so zástupcami prítomných veľvyslanectiev, ktorých predstavitelia z Argentíny, Brazílie, Čile, Kolumbie, Kuby a Mexika absolvovali viac ako 100.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.