Vyjadrenie: MZVEZ SR: Štátny tajomník Marek Eštok rokoval na Mníchovskej...

Vyjadrenie: MZVEZ SR: Štátny tajomník Marek Eštok rokoval na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii s americkým partnerom Jamesom O´Brienom

Bratislava 16. februára (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa zúčastňuje Mníchovskej bezpečnostnej konferencie (16.-17.2024). V rámci dvojdňového pracovného programu dnes (16.2.2024) rokoval s námestníkom pre európske a eurázijské záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických Jamesom O´Brienom. Stretnutie sa konalo v rámci pravidelných kontaktov slovenských a amerických predstaviteľov.

Spojené štáty americké sú pre Slovenskú republiku kľúčovým strategickým partnerom. "Je v národno-štátnom záujme Slovenska pokračovať v udržiavaní a ďalšom rozvíjaní spolupráce so Spojenými štátmi tak v politickej, bezpečnostnej, ako aj hospodárskej oblasti. Šírka a hĺbka týchto vzťahov, vrátane tých medziľudských, spoločné hodnoty a postoje k mnohým medzinárodným a globálnym výzvam si vyžadujú náš intenzívny dialóg," povedal M. Eštok.

Zástupcovia rezortov zahraničných vecí SR a USA sa počas rozhovoru venovali okrem bilaterálnej výmeny, kde prebieha významná spolupráca, napríklad v oblasti obrany, energetiky a moderných technológií, aj aktuálnym zahranično-politickým témam, osobitne pokračovaniu podpory Ukrajine v snahe dosiahnuť spravodlivé a udržateľné ukončenie vojnového konfliktu.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.