Vyjadrenie: MZVEZ: Štátny tajomník Marek Eštok odcestoval na pracovnú cestu...

Vyjadrenie: MZVEZ: Štátny tajomník Marek Eštok odcestoval na pracovnú cestu do Čínskej ľudovej republiky

Bratislava 22. apríla (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok odcestoval na pracovnú návštevu Čínskej ľudovej republiky (23. – 25. apríla 2024). Cieľom cesty je príprava oficiálnej návštevy predsedu vlády SR Roberta Fica v Číne za účelom zintenzívnenia vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Čínou s dôrazom na ekonomickú spoluprácu, investície, vzdelávanie a kultúrnu výmenu.

Štátny tajomník M. Eštok absolvuje v Pekingu politické konzultácie s viceministrom zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky Deng Li a viceministrom čínskeho ministerstva obchodu Ling Ji. Navštívi taktiež vybrané spoločnosti v čínskom priemyselnom parku Beijing Economic-Technological Development Area so zámerom identifikovať najvhodnejšie oblasti možnej spolupráce slovenských a čínskych podnikateľských subjektov. Zároveň sa stretne so študentmi na Katedre slovenského jazyka na Univerzite BISU (Beijing International Studies University).

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.