Vyjadrenie: MZVEZ: Štátny tajomník Marek Eštok odcestuje do Bruselu...

Vyjadrenie: MZVEZ: Štátny tajomník Marek Eštok odcestuje do Bruselu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci a Rady pre všeobecné záležitosti

Bratislava 18. februára (TASR) - Štátny tajomník zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa v pondelok 19. februára 2024 zúčastní v Bruseli na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministrov bude situácia na Blízkom východe, na Ukrajine a v regióne Sahel. Pred zasadnutím šéfov diplomacie sa uskutočnia pracovné raňajky s generálnym tajomníkom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaelom Grossim.

V utorok 20. februára 2024 bude pracovný program štátneho tajomníka Mareka Eštoka pokračovať v Bruseli zasadnutím Rady pre všeobecné záležitosti. Ministri a štátni tajomníci sa budú zaoberať prípravou marcového zasadnutia Európskej rady, ktoré sa zameria najmä na vývoj na Ukrajine a Blízkom východe, ako aj na tému bezpečnosti a obrany i ďalšie aktuálne otázky. Taktiež budú informovaní o vývoji v oblasti právneho štátu v Poľsku. V rámci zasadnutia Rady pre všeobecné záležitosti sa štátny tajomník zúčastní pracovného stretnutia s predsedníčkou Rady ministrov Bosny a Hercegoviny Borjanou Krištovou.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.