Vyjadrenie: Opozícia škodí Slovensku v Bruseli

Bratislava 12. apríla (TASR) - V Európskom parlamente sa opäť potvrdilo, že politika strašenia, ktorú uplatňuje slovenská opozícia, negatívne ovplyvňuje vnímanie Slovenska na európskej scéne. Peter Kmec, podpredseda vlády pre Plán obnovy, ostro kritizoval postupy politických strán Progresívne Slovensko (PS) a "OĽANO" - hnutie Slovensko, ktoré podľa neho zneužívajú európske fóra na vnútropolitický boj.

"Je neprijateľné, aby sa vnútorné politické zápasy exportovali mimo krajiny a negatívne tak ovplyvňovali našu pozíciu v Európe," povedal Kmec. Opozičné strany podľa neho šíria dezinformácie a nepravdy, najmä pokiaľ ide o údajné zastavenie eurofondov, čo je podľa neho len predvolebná hra založená na strachu.

Dôkazom má byť nedávny list od Európskej komisie, ktorý bol medializovaný, hoci išlo o dôvernú komunikáciu medzi Európskou komisiou a rezortmi na technickej úrovni. "Chcem zdôrazniť, že žiadne oficiálne rozhodnutie o zastavení finančných prostriedkov z EÚ nebolo prijaté. Naša komunikácia s Európskou komisiou stále pokračuje," objasňuje Kmec.

Kmec vyzval opozíciu, aby prestala šíriť paniku a začala pracovať na konštruktívnych riešeniach pre občanov Slovenska. "Naši občania si pamätajú, ako ste vládli. Najlepšie urobíte, ak necháte štandardný dialóg s Európskou komisiou prebiehať bez vašich špinavých hier," uzavrel Kmec.

TASR o tom informovala hovorkyňa Kancelárie podpredsedu vlády SR Loretta Pinke.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.