Vyjadrenie: Premiér: Vážená pani prezidentka, ďakujem vám za dnešné televízne...

Vyjadrenie: Premiér: Vážená pani prezidentka, ďakujem vám za dnešné televízne vystúpenie

Bratislava 18. februára (TASR) - Čítam výstupy z dnešného televízneho vystúpenia prezidentky SR Z. Čaputovej a neverím vlastným očiam.

O demokracii nám tu rozpráva žena, ktorá zmarila najvyššiu formu demokracie – referendum o predčasných voľbách.

O právnom štáte nám tu rozpráva človek, ktorý sa zastal zločincov vyšetrovateľov NAKA Čurillovcov a zloducha Lipšica a ani jedno slovo nepovedal na ochranu vyšetrovateľky D. Santusovej, ktorej Čurillovci chceli zapáliť auto a niekam ju nakopať.

O ľudských právach nám tu hovorí sluha médií, Sorosa a tretieho sektora, ktorý neutrúsil jedno jediné slovo ľútosti pri smrti gen. Lučanského, či advokáta Krivočenka.

O odložení menovania nového bezúhonného riaditeľa SIS o štyri mesiace nám hovorí žena, ktorá v rokoch 2020 až 2023 na vlastné oči sledovala rozklad tajnej služby a dnes ho svojou nečinnosťou mieni ďalej podporovať.

A ešte aj zavádza verejnosť, keď tvrdí, že v posledných týždňoch neexistovala čulá komunikácia medzi jej Kanceláriou a Ústavným súdom SR.

Pani prezidentka, chápem, že ste sklamaná, ako s Vami naložili Vaši majitelia, keď Vám nedovolili opätovne kandidovať a vymysleli pre Slovensko I. Korčoka. To Vás ale neoprávňuje, aby ste úplne rezignovali na funkciu hlavy štátu – Slovenskej republiky. Je ponižujúce, že ste prijali úlohu hovorkyne opozície, médií a tretieho sektoru.

Vyslovujem presvedčenie, že éra Kisku a Vás je dostatočným dôvodom na to, aby si ľudia na Slovensku vybrali skutočnú hlavu štátu a nie ďalšieho sluhu cudzích záujmov, akým ste Vy a bol by aj I. Korčok.

Vážená pani prezidentka, ďakujem Vám za dnešné televízne vystúpenie. Dali ste nám ďalších tisíc dôvodov na to, aby sme dostali novelizáciu Trestného zákona do života. A zamysleli sa nad tým, ako reagovať na Vašu nečinnosť pri menovaní nového riaditeľa SIS.

TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.