Vyjadrenie: Stretnutie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka ...

Vyjadrenie: Stretnutie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka s českým veľvyslancom Rudolfom Jindrákom sa nieslo v duchu vzájomnej spolupráce

Bratislava 7. novembra (TASR) - Išlo o prvé zdvorilostné bilaterálne stretnutie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka s českým veľvyslancom Rudolfom Jindrákom. Hlavným cieľom stretnutia bola príprava na plánované rokovanie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka s 1. podpredsedom vlády a ministrom vnútra ČR, Vítom Rakušanom.

Obe strany sa zhodli v záujme prehlbovania spolupráce či už v otázkach spoločných záchranných akcií a vzájomnej pomoci pri mimoriadnych udalostiach, otázkach migrácie a spolupráci polícií oboch krajín.

Slovensko a Česká republika si udržiavajú silnú bilaterálnu spoluprácu v oblasti vnútornej bezpečnosti a záchranných operácií. Zvyšujúci sa migračný tlak a iné výzvy vyžadujú, aby tieto dve krajiny spolupracovali a hľadali spoločné riešenia.

TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.