Zvoleného poslanca R. Huliaka vypočúvala NAKA (2)

Bratislava 16. októbra (TASR) - Zvoleného poslanca za SNS Rudolfa Huliaka vypočúvala v pondelok Národná kriminálna agentúra (NAKA) v súvislosti s jeho vyjadreniami o LGBTI komunite. Informoval o tom na sociálnej sieti.

"Na základe toho môjho videa niekto anonymne na mňa poslal NAKA," skonštatoval Huliak vo videu. Dvaja príslušníci polície boli podľa neho poverení špeciálnou prokuratúrou. Ocenil ich triezvy prístup. Pre výsluch podľa svojich slov nestihol podpis koaličnej dohody.

"U Rudolfa H. dnes nebol vykonávaný žiadny policajný zásah. Uvedená osoba bola operatívne vyťažená ku skutočnostiam, ktoré nasvedčovali podozreniu z možného konania v rozpore so zákonom v súvislosti s podaním odstúpeným na NAKA z Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR," priblížili z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Doplnili, že Rudolf H. pondelkový termín a aj miesto stretnutia s príslušníkmi Policajného zboru stanovil ešte 13. októbra. "Tento termín a miesto stretnutia (Očová) osobne potvrdil aj dnešného dňa pri telefonickom kontakte s príslušníkmi Policajného zboru a to v čase o približne 9.30 h," dodali.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 3. a 4. odsek.