Aktuálne články

foto-eurovolby-ilustr.jpg

Volebné kalkulačky pre voľby do Európskeho parlamentu

Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu a mnohí voliči stále nevedia, koho majú podporiť. V spolupráci s českou organizáciou KohoVolit.eu sme opäť pripravili projekt volebných kalkulačiek. Našou ambíciou je pomôcť voličom zorientovať sa v širokej ponuke kandidujúcich strán a pomôcť pri výbere tej, ktorá najlepšie reprezentuje ich názory a hodnoty.

vyuzi-svoj-hlas_2.jpg

Infografika (Európske voľby 2024)

Dôležité údaje v skratke (anglicky, slovensky). Zdroje: European Parliament, Eurostat, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária EP na Slovensku, European Platform for Democratic Elections (EPDE), Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, JOJ 24

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Pellegrini samit EÚ využije na otázky o odmrazení členstva Smeru a Hlasu v PES

Brusel/Bratislava 17. júna (TASR) - Prezident Peter Pellegrini chce na prebiehajúcom mimoriadnom samite EÚ využiť stretnutia s lídrami členských krajín EÚ zo socialistického tábora, aby sa ich opýtal na možnosť návratu strán Smer-SD a Hlas-SD do Európskej socialistickej strany (PES), kde majú zmrazené členstvo. Informuje o tom bruselský spravodajca TASR.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

P. Pellegrini bude na samite EÚ o funkciách rokovať o menách Costa a Kallasová

Brusel 17. júna (TASR) - Slovensko bude mať na pondelňajšom mimoriadnom samite EÚ otázky ku kandidátovi európskych socialistov a vlastný postoj má aj ku kandidátke európskych liberálov na funkciu šéfky európskej diplomacie. Naznačil to prezident SR Peter Pellegrini tesne pred zasadnutím Európskej rady, ktorého cieľom je dohodnúť sa na najdôležitejších funkciách v inštitúciách EÚ, informuje spravodajca TASR.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Oznámenie: TK hnutia Slovensko a strany Za ľudí

Tlačová konferencia hnutia Slovensko a strany Za ľudí sa uskutoční v utorok 18. júna o 10.20 h v tlačovom centre Národnej rady SR, Námestie A. Dubčeka č. 1 v Bratislave. Téma: Prezident nesmie slúžiť korupčníkom a Zabráňme hanobeniu symbolov štátu a EÚ. Na TK bude informovať predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.